• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://twitter.com/anasiniflari/followers

    Çocukça akademi kare reklam    Reklam Alanı   Reklam Alanı
 Facebook Bağlantısı   Twitter bağlantısı     reklam alanı reklam alanı reklam alanı reklam alanı
Üyelik Girişi
  
Takvim
Site Haritası

“Doğru Anne Baba Doğru İletişimle Olur”

“Çocuğunuzla etkili ve güçlü iletişim kurun”

Psikolog Şenel Karaman, Sevinç Koleji’nde velilere etkili anne baba olma sanatı üzerine bir seminer düzenledi. Çok sayıda velinin katıldığı etkinlikte konuşan Karaman, doğru anne baba olmanın yolunun çocukla etkili ve güçlü iletişimden geçtiğini ifade etti.

İZMİR /Sevinç Koleji’nin konuğu olarak velilerle buluşan Liman Psikoloji Atölyesi kurucusu EMDR Sertifikalı Terapist, Aile Terapisti, Psikolojik Travma Uzmanı Şenel Karaman, etkili anne baba olma sanatı adını verdiği bir seminer düzenledi.

“Konuşulabilir anne baba olma sanatı” adıyla bir de kitabı bulunan Karaman, çocukları üzerinde doğru bir etki yaratabilmenin yolunun diyaloğa açık ebeveyn olmaktan geçtiğini belirtti. Çocukların duygularını ifade edebilmesinin önemine dikkat çeken Karaman, “Konuşan ve iletişim kuran çocuklar ileriki yaşlarda özgüveni yüksek, iletişimi güçlü, öfke kontrolü olan yetişkinlere dönüşüyorlar. Etkili ve doğru yaklaşıma sahip ebeveyn olmanın yolu kısaca çocuğunuzla sağlıklı iletişimden geçiyor” dedi.

Sevecenlik meslek hayatında etkili

Meslek seçiminde baba faktörünün ekstra etkili olduğunu da ifade eden Karaman, sevecen babaların çocuklarının meslek hayatlarında başarılı olduğunu da vurguladı. Etkili Anne Baba Olma Sanatı’nın belli başlı ilkeleri olduğunu ifade eden Karaman, “Sevgi ve şevkat, stres yönetimi, ilişki yeteneği, otonomi bağımsızlık, eğitim ve öğrenme, yaşam becerisi, davranış yönetimi, sağlık, güvenlik olmak üzere 9 başlıkta toplanan bu başlıklarda etkili birer anne baba olmanın incelikleri saklı” diye konuştu. 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın