• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://twitter.com/anasiniflari/followers

    Çocukça akademi kare reklam    Reklam Alanı   Reklam Alanı
 Facebook Bağlantısı   Twitter bağlantısı     reklam alanı reklam alanı reklam alanı reklam alanı
Üyelik Girişi
  
Takvim
Site Haritası

Milli Bir Gelecek için Özel Hisar Okulları

Hisar'da Çocuklar Öğrenmeyi Öğreniyor

GEBZE - KOCAELİ / Anaokulu Gebze'nin Tatlıkuyu Mahallesi'nde bulunan Özel Hisar Okulları, "İyi Bir İnsan İçin" sloganı ile eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürüyor. 
Anaokulun yanı sıra İstasyon Mahallesi'nde ilkokul ile ortaokulu ve Osman Yılmaz Mahallesi'nde lisesi bulunan Özel Hisar Okulları anaokulunda minik bir öğrenci olarak aldığı kişiyi liseden hayata hazır bir genç olarak uğurluyor.

MİLLİ BİR GELECEK YETİŞİYOR

Milli bir gelecek yetiştirdiklerini söyleyen okul müdürü Aziz Temiz, bağımsız düşünebilen, problem çözebilen, çözüm üretebilen, üretken, kendi benliğine saygılı, dilini iyi kullanan, mantıklı hareket edebilen, soyut düşünebilen, çok kültürlü yaşam içinde topluma uyum sağlayabilen estetik anlayışı olan sevgi ve dostluk erdemlerine sahip, toplumsal değerleri olan, tarihine kültürüne, medeniyetine, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan nesilleri yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

MUTLU ÇOCUK BAŞARILIDIR

Temiz çocuğun başarısındaki en önemli etkenin onun mutlu olmasıyla doğru orantılı olduğunu söyledi. Okullarındaki çocukların mutlu olmasını sağlayarak başarıya ulaşmayı amaçladıkladıklarını belirten okul müdürü  "Özel Hisar Okulları olarak bizler, Okul Öncesi eğitiminden 12. Sınıfa kadar eğitim-öğretim hayatının en önemli sürecinde tercihini bizden ve deneyimli öğretmen kadromuzdan yana kullanan kıymetli velilerimizle daha büyük başarılara ulaşma inanç ve kararlılığındayız. Her şeyin mühim noktası başlangıçtır ve iyi bir başlangıç yarı yarıya başarı demektir" diye konuştu.
Hedeflere ulaşmak ve çocukları en iyi bir şekilde yetiştirmek için doğru hedefler belirlediklerini bu hedeflere ise doğru kadrolar ve sağlam bilgilerle ulaşacaklarını söyleyen okul müdürü sözlerini şöyle sürdürdü;

ÖĞRENCİ MERKEZLİ BİR EĞİTİM

"Okulumuz, günümüzdeki hızlı değişime ve gelişme ayak uydurabilmek için elindeki imkanları sonuna kadar kullanmış ve bunda da başarılı olmuştur. Dar çerçevelere oturulmuş klasik anlayışı çoktan bir kenara bırakmış, öğrenci merkezli çağdaş bir anlayışla eğitimi yeniden yapılandırmıştır. Bunun yanı sıra okulumuzda öğrencilerimize kültür, sanat, müzik, resim, spor gibi pek çok dalda gelişme imkanı sunulmaktadır."

OKULUN TARİHÇESİ

2004 yılında Özel Gebze Hisar İlköğretim Okulu adıyla eğitim öğretim hayatına başlayan Hisar Eğitim Kurumları, 2012-2013 eğitim öğretim -yılında 4+4+4 eğitim sistemine geçilince okul öncesi, ilkokul ve ortaokul olarak -eğitim ve öğretime devam etmiştir. 2014 yılında ise Anadolu Lisesi, eğitim ve öğretime başlamıştır.

ÖĞRENMENİN PÜF NOKTALARINI ÖĞRENİYORLAR

12 yıldır yaşama yeni kişiler yetiştiren okulda öncelik öğrenmeyi öğrenmektir.
Sürekli başarı için öğrenmenin püf noktalarını öğrenen çocuklar, deneyimlerden yararlanarak, geleneksel ve modern yöntemleri kullanarak geleceğe hazırlanıyor.
Karakter gelişimi programı uygulanan okulda, insana saygılı, fırsat ve imkan eşitliğinden yana, dürüst, iletişime önem veren, yaşamında hayatın getirdiği disiplini sağlayabilen ve planlı olduğu için de başarıya ulaşan milli bir gelecek yetişiyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın