• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://twitter.com/anasiniflari/followers

    Çocukça akademi kare reklam    Reklam Alanı   Reklam Alanı
 Facebook Bağlantısı   Twitter bağlantısı     reklam alanı reklam alanı reklam alanı reklam alanı
Üyelik Girişi
  
Takvim
Site Haritası

MEB'in Yönetmeliğinde Değişiklik

Anaokularında da Rehberlik Servisi


TÜRKİYE / Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nde değişiklik yaptı. Yapılan değişiklikle rehberlik servisleri anaokullarında da oluşturulacak.

Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nde yapılan değişiklik 10 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazete'de yayınlandı.

Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği 9. maddesinde gerçekleştirilen değişiklik ile daha önce ortaokul ve ilkokullarda oluşturulan rehberlik servisleri bundan sonra anaokullarında da oluşturuluyor.

Yönetmeliğe göre Eylül sonu itibari ile 36-68 aylık çocukların eğitimi amacıyla açılan anaokullarında rehberlik servisleri de bulunacak.

10/07/2019 tarihli ve 30827 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nde yapılan değişiklik okul öncesi eğitim kurumlarından ilkokula, birinci sınıfların kayıt yaşından teneffüs süresinin uzatılmasına, öğretmen nöbetlerinden rehberlik hizmetlerine kadar çok sayıda değişikliği uygulamaya soktu.

Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği için buraya bakabilirsiniz.  

Yönetmelik eklerini incelemek ve indirmek için buraya bakabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın