• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://twitter.com/anasiniflari/followers

    Çocukça akademi kare reklam    Reklam Alanı   Reklam Alanı
 Facebook Bağlantısı   Twitter bağlantısı     reklam alanı reklam alanı reklam alanı reklam alanı
Üyelik Girişi
  
Takvim
Site Haritası

Haksız Rekabete Önlem İstiyorlar

Kaçak Kreşe Karşı Birleştiler


Karadeniz Ereğli'de okul öncesi eğitim hizmetinde bulunan kurumlar, sorunlarını anlatmak için İl Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı'yı ziyaret ederek kaçak faaliyet gösteren kurumlar konusunda destek istedi.


KARADENİZ EREĞLİ - ZONGULDAK / Karadeniz Ereğli'de faaliyetlerini sürdüren Okul öncesi eğitim kurumları sorunlarının çözümüne destek bulabilmek için Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı'yı ziyaret etti.

Tüzel kişiliklerin de anaokulu ve kreş açabidiğini belirten kurum temsilcileri, anaokulu açan tüzel kişiliklerin kendileri ile aynı şartlara tabi olmalarını ve bağlı olduğu bakanlıktan izin alarak gerekli standartları yerine getirmesini talep ederek Milli Eğitim Müdürü Kapıcı'dan destek istedi.

Ereğli Önder Gazetesi tarafından yapılan habere göre göre, anaokulu temsilcileri gerçekleştirdikleri ziyarette Kapıcı ile şu bilgileri paylaştı.

EĞİTİM 2 KİŞİ İLE VERİLİYOR

"Bizler Ereğli deki yasalara uygun hizmet veren Anaokulu ve Kreşler olarak ülkemizde faaliyet gösteren dernek ya da cemaatlerin bu faaliyetine karşı değiliz. Herhangi bir tüzel kişilik kreş yada anaokulu açabilir. Bu işlemi bizim ile aynı şartlarda yapmasını ve bağlı olduğu bakanlıktan izin almasını, standartlarını yerine getirmesini talep etmekteyiz. Bir kreş ya da anaokulu yasal müracaatta bulunduğunda ancak 6 ayda açılış izni alabilmekte, Valilik onayı alındığı gün kurumda bir çocuk bile kayıtlı olsa; 1 müdür, 1  öğretmen, 1 öğretmen yardımcısı bir aşçı, bir hizmetli istihdam etmek zorundadır. Oysa derneklerin kaçak kreşleri hiçbir şarta tabi olmadan bir apartman dairesinde 30 çocuğa 2 kişi ile eğitim verebilmektedir. Üstelik bu eğitimin içeriği de bilinmediği ve denetlenmediği için çocukların sosyal, psikolojik, ruhsal olarak nasıl etkilendiğini de bilmek mümkün değildir."

TÜRKİYE HUKUK DEVLETİDİR

Türkiye Cumhuriyeti'nin hukuk devleti olduğunu vurgulayan temsilciler sözlerine şöyle devam etti; 
"Yapılan işlerin bu hukuk kuralları içinde her vatandaşa eşit sunulması gerekir. Bizler haksız rekabetten dolayı faaliyetimizi sürdüremeyecek noktaya gelmiş durumdayız. Halen ilçemizde okul öncesi çağında bulunan çocuk sayısı bellidir. Bu mevcut potansiyel öğrencinin yasadışı kurumlara gitmesi, ya da devletin anaokullarında ve anasınıflarında yasal zorunlulukların dışında barınmaları bizim öğrenci sayımızı azaltmakta, Devletimiz de vergi kaybına uğramaktadır. Sonuç olarak bizler makamlarınızdan; Devlet Okullarının anaokulu ve anasınıflarında yaş sınırlarına uyulmasını, mevzuatta belirtilen ikili öğretim yapılmasını, dernek çatısı altında faaliyet gösteren kaçak kreşlerin faaliyetinin önlenmesini arz etmekteyiz."

KİMLER KATILDI

Sorunlarını Kapıcı ile paylaşarak destek isteyen okul öncesi eğitim kurumları şunlardan oluşuyor;
Güneş Anaokulu, Minika Anaokulu, Neşe Erberk Anaokulu, Filiz Gündüz Bakım Evi, Ereğli Kreş ve Gündüz Bakım Evi, Minikler Akedemi Gündüz Bakım Evi, Masal Dünyam Kreş ve Gündüz Bakım Evi, Sempati Kreş ve Gündüz Bakım Evi, Sempati 2 Kepez Kreş ve Gündüz Bakım Evi'ni temsilen Ahmet Hasan Eroğlu, İsmail Demirel, Emine  Bilginer, Öznur Şahin, Zuhal Kırmızı, Burcu Ürkmez.

KAYNAK : EREĞLİ ÖNDER GAZETESİ


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın