• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://twitter.com/anasiniflari/followers

    Çocukça akademi kare reklam    Reklam Alanı   Reklam Alanı
 Facebook Bağlantısı   Twitter bağlantısı     reklam alanı reklam alanı reklam alanı reklam alanı
Üyelik Girişi
  
Takvim
Site Haritası

Masterkids Yaratıcı Bir Öğrenme Programı

Öğretmen Adaylarına Masterkids EğitimiLefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ), Dr. Fazıl Küçük Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nde okuyan öğrencilere Öğrenen Mutlu Bireyler Merkezi Koordinatörü Mert Balın tarafından Masterkids eğitimi hakkında bilgi verildi

LEFKE - KKTC / Kıbrıs Postası'nın haberine göre Öğrenen Mutlu Bireyler Merkezi Koordinatörü Mert BalınLefke Avrupa Üniversitesi'nde (LAÜ) eğitim gören okul öncesi öğretmen adaylarına masterkids hakkında bilgi verdi.

Öğrenen Mutlu Bireyler Merkezi'nin Kıbrıs’ta yaşayan çocuklara sanat, bilim ve teknoloji dallarında hizmet veren fiziki bir merkez olduğunu açıklayan Balın, MasterKids eğitiminin 3-13 yaş arası çocuklara göre hazırlanmış, farklı programlar sunan, yaratıcı bir öğrenme programı olduğunu belirtti.

KEŞFETMEYE VE ÖĞRENMEYE TEŞVİK EDİYOR

MasterKids eğitim felsefesinin Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) profesör olan Seymour Papert’ın öğrenme teorisi olan konstrüktivizmden ilham aldığını açıklayan Balın, MasterKids programının farklı yaşlardan birçok çocuğun keşfetmeye ve öğrenmeye teşvik edildiği bir ortamı yaratmakta olduğunu örneklerle belirtti.

ÖĞRENMEYİ EĞLENCELİ HALE GETİRİYOR

Öğrencilere programın, sürekli güncellenen içerik ve materyalleri ile  çocukların yaratıcılıklarına katkıda bulunan, öğrenmeyi eğlenceli hale getiren bir program olduğunu, çocuklarla çalışılarak, yıllar içerisinde denendiğini ve geliştirildiğini vurgulayan Balın, özel olarak tasarlanmış, temalı programlar, küçük gruplar halinde çocuklara LEGO Education setleri, tabletler ve konulara göre özel geliştirilmiş ürünlerle gerçekleştirildiğinin altını çizdi.

FELSEFEMİZ HAYAT BOYU ÖĞRENME

Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Çağda Kıvanç Çağanağa, LAÜ Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencilerine farklı eğitim tekniklerini öğreten faaliyetler  ile sadece akademik ve entellektüel olarak değil çağın gereklerini yerine getiren, hayat boyu öğrenme felsefesini benimsettiklerini belirtti. Çağanağa, öğrencilerin mesleğe başarılı bireyler olarak yetişmelerini sağlayan bir eğitim anlayışı doğrultusunda farklı etkinliklerle öğrencilerin dünyada sürdürülen güncel eğitimlerden haberdar olmalarını sağladıklarını söyledi.

KAYNAK : KIBRIS POSTASI


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın