• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://twitter.com/anasiniflari/followers

    Çocukça akademi kare reklam    Reklam Alanı   Reklam Alanı
 Facebook Bağlantısı   Twitter bağlantısı     reklam alanı reklam alanı reklam alanı reklam alanı
Üyelik Girişi
  
Takvim
Site Haritası

Eğitime İlk Adım

Çocukça Akademi

Karşıyaka - İZMİR / Bostanlı Mahallesi'nde bulunan Çocukça Akademi 2-6 yaş arası çocukları geleceğe güven ile hazırlıyor. Yeni bireyleri anne şefkati kadar sevgi dolu, öğretmenliğin ilk günü kadar coşkulu bir şekilde yetiştirdiklerini kaydeden anaokulu yöneticileri, çocukların kendilerine şefkatle yaklaşan öğretmenleri sayesinde paylaşma, arkadaşlık, yardımlaşma, kendilerine güven duyma  ve yaşıtlarıyla iletişim kurma yönlerinin pekiştirilmesi konusunda önemli adımlar attıklarını açıklıyor.

ÇİFT DİLDE EĞİTİM

Çocukların başka dillerin varlığından haberdar olmasını hedefleyen Çocukça Akademi, ayda 20 saat İngilizce, 5 saat de Almanca olmak üzere çift dilde eğitim veriyor. Yabancı dil derslerinde eğlenceli metotlar kullanılarak, dramalar gerçekleştirilerek çizgi film izleyerek, müzik dinleyerek ve okuma saatleri yapılarak yeni bir dilin temelleri atılıyor.
İngilizce ve Almanca'nın yanı sıra branş dersleri olarak satranç, jimnastik, müzik ve bale dersleri ile çocuklar bilişsel ve fiziksel gelişimlerini tamamlayacak programları konusunda uzman eğitmenler eşliğinde alıyor.

Çocukça Akademi Yetkilileri eğitim programları hakkında "Eğitim programlarımız içerisinde çocuklarımıza özel hazırlanan etkinlik branşlarımız ile, kendine güvenen, iletişim kuran, paylaşmayı öğrenen ve odaklanmayı bilen çocuklar yetiştirmeyi hedeflemekteyiz. Sınıf öğretmenlerimiz, çocuklarımızın kişisel gelişiminden onlar için günlük planladıkları eğitim programına, uyku düzenlerinden yemek yeme alışkanlıklarına kadar tüm ihtiyaçlarından sorumludur" diyor.

 ANNE SÜTÜNDEN SONRA EN ÖNEMLİ BESİN KAYNAĞI

Annelerin en çok merak ettikleri konu okulda çocuklarının yemek yiyip yemedikleri yedilerse ne yedikleri oluyor. Anne gibi düşünen ve anne ile empati kurarak çocuklara günde 3 öğün yemek sunan Çocukça Akademi, hazırladığı yemekleri anne sütünden sonra en önemli besin kaynağı olan zeytinyağı ile hazırlıyor ve organik ürünler kullanmaya önem veriyor.

Çocuklara ve velilerine psikolog desteği sunan Çocukça Akademi'de Tam gün, geç tam gün, yarım gün ve oyun grubu olarak 4 farklı eğitim programı sunuluyor. Programlar sayesinde çocuklar geleceğe kendilerinden emin bir şekilde yetişiyor. Çocukça Akademi'nin farkı çocuklar ilkokula başladığında kendini gösteriyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın