• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://twitter.com/anasiniflari/followers

    Çocukça akademi kare reklam    Reklam Alanı   Reklam Alanı
 Facebook Bağlantısı   Twitter bağlantısı     reklam alanı reklam alanı reklam alanı reklam alanı
Üyelik Girişi
  
Takvim
Site Haritası

Nilüfer'den 5 yıldızlı kreş

Montesori Metodu Uygulayacak


Her mahalleye kreş ve üniversite öğrecilerine yeni yurtlar için kolları sıvayan Nilüfer Belediyesi, 23 Nisan Mahallesi'nde hayırsever desteğiyle inşa edilen 120 çocuk kapasiteli kreş ve anaokulunu hizmete başlattı.

NİLÜFER - BURSA / Kreş ve yurtlara büyük önem veren Bursa'nın Nilüfer Belediyesi, 23 Nisan Mahallesi'nde 120 çocuk kapasiteli anaokulunu hayırseverdesteği ile inşa ederek hizmete başlattı. Nilüfer Belediyesi'nde hedef her mahalleye bir kreş.

Olay Gazetesi tarafından yapılan habere göre, okul öncesi eğitimin ‘Montessori' metoduyla verilecek olan 5 yıldızlı kreşe ev hanımları, günlük ihtiyaçlarını karşılayabilmek için abonelik sistemiyle çocuklarını emanet bırakabilecek. 

Nilüfer Belediyesi, her mahalleye kreş ve üniversite öğrencilerine yeni yurtlar için kolları sıvadı. Bu kapsamda 23 Nisan Mahallesi'nde hayırsever desteğiyle inşa edilen 120 çocuk kapasiteli kreş ve anaokulu hizmete başladı. 5 yıldızlı kreşte okul öncesi eğitim Montessori metoduyla verilecek. Çocuklarını bırakacak yer bulamayan ev hanımları da abone olup randevulu sistemle küçük çocuklarını istedikleri zaman kreşe emanet edebilecek. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, yardımcıları ve hayırsever işadamı Şevket İlhan ile birlikte kreşi gezdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kreş ve yurt konusunda talimatları olduğunu hatırlatan Turgay Erdem, 'Sosyal demokrat belediyelerin en önemli gördüğü noktalar yurt ve kreşler üzerinedir. Bu 2 konu üzerine çok yoğun çalışma gerçekleştireceğiz. Kreşimizi açıyoruz. Ekim başından itibaren çocukların alımına başlandı. Kayıtlarımızı başladık içerideki donanımlar tamamlandı' dedi.  

ABONELİK SİSTEMİ OLACAK

Hayırsever desteğiyle güzel bir butik kreşlerinin olduğunu vurgulayan Erdem, “Biz bu çalışmamızı diğer mahallelerimizde yaygınlaştırmaya çalışacağız. Hemen hemen her yıl 1 yada 2 tane kreş yaparak bütün Nilüfer'de kreşler yükselmiş olacak. Buradaki amaç öncelikle kendi personelimizin çocuklarına hizmet vermek. Ancak talep olursa bölgedeki çocukları da alacağız. Bir de günlük ihtiyaçlarını sağlamak için anneler çocuklarını buraya randevulu sistemle bırakabilecek. Burada kayıtlarını yaptıracaklar, bir abonelik sistemi olacak. Çocuklarını randevu alarak belirli gün bırakacaklar ve işlerini halledip çocuklarını alabilecekler. Ya da dağıtımlarını biz yapacağız” dedi.

MONTESORİ METODU UYGULANACAK 

6 okul öncesi 2 branş öğretmeniyle hizmet verecek kreşte, montesori metodu uygulanacak. İtalyan eğitimci Montessori tarafından geliştirilen eğitim sisteminde çocuğun ilgi alanlarına uygun bir eğitim alması amaçlanıyor. Günümüzde en farklı fikirleri üreten ve belli konumlara yükselmiş olan kişiler Montessori eğitim sistemiyle yetişmişlerdir. Herhangi bir sınırlamanın bulunmadığı bu eğitim sistemiyle çocuklara özgür bir eğitim sunuluyor.

KAYNAK : OLAY GAZETESİ

#anaokulu, #anasınıfı, #kolej, #eğitim, #okulöncesi, #kurs, #okul, #kreş, #haber, 

 

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın