• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://twitter.com/anasiniflari/followers

    Çocukça akademi kare reklam    Reklam Alanı   Reklam Alanı
 Facebook Bağlantısı   Twitter bağlantısı     reklam alanı reklam alanı reklam alanı reklam alanı
Üyelik Girişi
  
Takvim
Site Haritası

Doğal Malzemeden Oyun Hamuru

Öğretmenler Oyun Hamuru ÜreteceklerSİVAS / Sivas'ta Okul Öncesi Öğretmenleri Doğal Malzemeden oyun hamuru imal edecek. Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü ile Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Turizm Fakültesi arasında öğretmenlere doğal malzemeden oyun hamuru imalatı eğitimi verilmesine ilişkin protokol imzalandı.  
Turizm Fakültesi dekanlığında düzenlenen imza törenine Sivas Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ve CÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Koç katıldı.

İmza töreninde konuşan Mili Eğitim Müdürü Ebubekir Savaşçı; "Öğretmenlerimiz, bu eğitim çalışması ile doğal malzemeden oyun hamuru imal etmeyi öğrenecekler. Ben bu imkanı sağladıkları için sayın dekanımıza ve bu çalışmaya katkı sağlayan tüm öğretim görevlilerine teşekkür ediyorum" dedi.

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Koç ise "Okul öncesi öğretmenlerimiz burada aldıklgarı eğitimleri sınıflarına taşıyacaklar. Doğal oyun hamurları özellikle 2-8 yaş grubundaki çocuklarımızın gelişiminde son derece önemli. Bu yaş gurubundaki çocuklarımız hamur, çamur gibi şeyleri oyun aracı olarak kabul ederler. Böylelikle el kordinasyon ve kas becerileri gelişir.  Biz bunu doğal ortama taşımakla çocuklarımızın doğal gelişimine kakı sağlayacağız" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Savaşçı ve Koç protokolü imzalayarak hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Savaşçı ve Koç daha sonra Turizm Fakültesi Hamurhane Eğitim Atölyesi'nde eğitim alan öğretmenleri ziyaret etti. Bir süre öğretmenle sohbet eden ve eğitim çalışmaları hakkında bilgi alan Savaşçı ve Koç, başarı dileklerinde bulundu.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın