• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://twitter.com/anasiniflari/followers

    Çocukça akademi kare reklam    Reklam Alanı   Reklam Alanı
 Facebook Bağlantısı   Twitter bağlantısı     reklam alanı reklam alanı reklam alanı reklam alanı
Üyelik Girişi
  
Takvim
Site Haritası

Şehit Oğuz Özgür Çevik, Unutulmadı

Aliağalılar Şehitlerini UnutmadıALİAĞA - İZMİR / Hakkari’nin Çukurca ilçesinde, bölücü terör örgütü PKK üyeleriyle girdiği çatışmada şehit düşen Aliağalı Piyade Yüzbaşı Oğuz Özgür Çevik üçüncü şehadet yıl dönümünde anıldı.

Aliağalı Piyade Yüzbaşı Oğuz Özgür Çevik, 20 Ekim 2016'da, Hakkari'nin Çukurca ilçesi Hisar Dağı'nda bölücü terör örgütü PKK üyeleriyle girdiği çatışmada şehit düşmüştü. Çevik'in şehit olmasının üzerinden üç yıl geçerken, şehit yüzbaşı için anma töreni düzenlendi.

Anma programı Şehit Oğuz Özgür Çevik'in Aliağa Şehitliğinde bulunan kabir ziyareti ile başladı. Şehitlikte yapılan duaların ardından Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi'nde program yapıldı. Aliağa Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşının hep bir ağızdan okunması ve ‘Şehitler Tepesi Boş Değil’ isimli video gösterimi ile başladı.

Yoğun ilgi gören programa Aliağa Kaymakamı Kazım Tekin, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Belediye Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmedali Özkurt, Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Salman, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Rıfkı Kulaksız, Aliağa Müftüsü Süleyman Demiryürek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, şehidin ailesi, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.  

Oğuz Özgür Çevikler Yetiştirmek için Yılmadan Çalışacağız

Programın açılış konuşmasını Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi Müdürü Önder Erdurmuş yaptı.  Vatanın tarihe sığmayan kahramanların omuzlarında yükselmeye devam edeceğini ve sonsuza kadar var olacağını belirten Erdurmuş, Necip Türk Milletini, bu kadim devleti Allah’ın izniyle hiçbir güç yıkamayacaktır. Bizlerde eğitimciler olarak milli bir şuura sahip olan, her koşulda vatanına milletine sahip çıkan, gerekirse bu uğurda gül bahçesine girercesine şehadete yürüyen nice Oğuz Özgür Çevik’ler yetiştirmek için yılmadan yorulmadan çalışacağız” dedi. Şehit Oğuz Özgür Çevik’in kardeşi Ebru Çevik Akyürek ise yaptığı konuşmada Şehit Oğuz Özgür Çevik’in hayatından kesitler aktardı.

Konuşmaların ardından öğrenciler Şehit Oğuz Özgür Çevik için yazdıkları şiirleri ve kompozisyonları okudu. Şehit Oğuz Özgür Çevik’in en sevdiği türkü sahnede seslendirildi, dualar edildi. Program, Şehit Yüzbaşı Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi’nde anı defterinin imzalanması ve yemek hayrı ile son buldu.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın