• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://twitter.com/anasiniflari/followers

    Çocukça akademi kare reklam    Reklam Alanı   Reklam Alanı
 Facebook Bağlantısı   Twitter bağlantısı     reklam alanı reklam alanı reklam alanı reklam alanı
Üyelik Girişi
  
Takvim
Site Haritası

Hayvan ve Doğa Sevgisi "La Fonten Orman Mahkemesi'nde"

Bosch'un Çocuk Tiyatrosu İzmir'e GeldiBosch Ev Aletleri tarafından kurulan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, "La Fonten Orman Mahkemesinde" oyunu ile İzmirli çocuklarla buluştu.


KARABAĞLAR - İZMİR / Sadri Alışık Kültür Merkezi oyuncuları Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu ile İzmirli tiyatrosever çocuklarla buluştu. Çocuklara doğa ve hayvan sevgisi aşılamayı amaçlayan "La Fonten Orman Mahkemesi'nde" adlı çocuk oyunu, 2 ve 3 Kasım'da saat 12.00 ve 14.00'te Bozyaka Kültür Merkezi Nikah Salonu'nda ücretsiz sahnelendi.

İzmirli çocuklarla ailelerinin eğlenceli vakit geçirdiği oyun Türk çocuk edebiyatının önemli yazarlarından Yalvaç Ural tarafından kaleme alındı.

Hayvanlar, La Fonten’i yardıma çağırıyor

La Fonten Orman Mahkemesi'nde" oyununda, insanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüye dikkat çekiliyor. Her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral’ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyorlar ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fonten’den yardım istiyor. Klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlaması olan oyunda ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar gösteriliyor. Büyükler olarak anne babaların yaptığı hatalar yüzünden geri dönülmez bir noktaya gelmeden önce, bugünün çocukları uyarılıyor ve onlara her şeyin hala düzeltilebileceği umudu aşılanıyor.

Bosch’tan çocuklara doğa dostu bir armağan: 
Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu

Bosch Ev Aletleri, tiyatronun eğlendirirken öğreten gücünden yararlanarak gelecek nesilleri bilinçlendirip, geleceği korumaya yönelik çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bu kapsamdaki faaliyetlerine 2008 yılında başlayan ve bugüne kadar 700'yi aşkın temsille 200 bini aşkın çocuğa ulaşan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, Türkiye'nin her köşesine gitmeyi hedeflleyerek, çevreye duyarlı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunuyor. 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın