• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://twitter.com/anasiniflari/followers

    Çocukça akademi kare reklam    Reklam Alanı   Reklam Alanı
 Facebook Bağlantısı   Twitter bağlantısı     reklam alanı reklam alanı reklam alanı reklam alanı
Üyelik Girişi
  
Takvim
Site Haritası

Empati İlkokulu Açıldı

Empati Derneği İlkokul AçtıŞAHİNBEY - GAZİANTEP / Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği, tarafından isim  hakkı alınan ilkokulun resmi açılışı yapıldı. 2017-2018 eğitim öğretim yılında Milli Eğitim'e bağışlanan Şahinbey Empati İlkokulu'nun resmi açılış töreni Gaziantep Valisi Davut Gül ve eşi Gülden Gül, Sanko Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Güner Dağlı, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu ve eşi Ülgan Konukoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan ve Cengiz Konukoğlu, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç, Şahinbey Empati İlkokulu'ndan sınıf satın alarak destek veren hayırseverler, Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği yönetim kurulu ve dernek üyeleri, okul yönetimi, öğretmen, veli ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti.

STK'LERİN İSTİKRARI ÇOK ÖNEMLİ

 Gaziantep Valisi Davut Gül, törende yaptığı konuşmada sivil toplum örgütlerinin istikrarının çok önemli olduğunu belirterek, “Görüyoruz ki, EMPATİ Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği’miz iki okul yaptırmış. Bunları kadınlarımızın yapması çok daha bir değerli ve güzel. Derneğimiz bunun geçici bir heves olmadığını bizlere gösteriyorlar” dedi.

EMPATİ Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Başkanı Hale Konukoğlu ise 10 yıl önce 9 derslikli bir köy okulu hayali için çıkılan yolda Milli Eğitim’e iki okul kazandırmanın gururunu yaşadıklarına vurgu yaptı. Yeni neslin eğitimli yetişmesi için herkesin kendisini görevli ve sorumlu hissetmesi gerektiğine dikkat çeken Hale Konukoğlu, “Önceki dönem başkanımız Zeynep Konukoğlu yönetiminin temelini attığı okulun açılması bize nasip oldu. Üyelerimize çıktığımız yolda bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Şahinbey Empati İlkokulu'ndan sınıf satın alarak bağış yapan hayırseverlere plaketleri protokol tarafından takdim edildi. 

Kurdele kesiminin ardından okulun toplu olarak gezilmesi ile açılış töreni sona erdi.

 Açılıştan sonra öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekildi

171 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın