• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://twitter.com/anasiniflari/followers

    Çocukça akademi kare reklam    Reklam Alanı   Reklam Alanı
 Facebook Bağlantısı   Twitter bağlantısı     reklam alanı reklam alanı reklam alanı reklam alanı
Üyelik Girişi
  
Takvim
Site Haritası

Bahçeşehir Koleji İzmir'deki 6. Kampüsünü Açıyor

11/01/2020

İzmir'e 6. Kampüs

Kuzey Kampüsü, Bahçeşehir Koleji'nin 6. kampüsü olarak 2020-2021 eğitim öğretim yılında kapılarını açacak


MENEMEN - İZMİR / Eylül ayında başlayacak olan 2020-2021 eğitim öğretim yılında Ulukent'te kapılarını öğrencilere açacak olan Kuzey Kampüsü, Bahçeşehir Koleji'nin İzmirdeki 6. koleji olacak. 
Bahçeşehir Koleji Ege Bölge Koordinatörü Zeynep Hülagü, kampüste Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi kademeleri bulunacağını açıklayarak, Bahçeşehir Koleji'nin kaliteli eğitimini İzmir'in kuzeyine taşıyacağını açıkladı. Hülagü, kolejin Karşıyaka, Çiğli, Menemen ve Aliağa'da oturan öğrencilerin Anadolu ve Fen Lisesi ihtiyaçlarını karşılayacağını açıkladı.
Bahçeşehir Koleji Kurucusu Enver Yücel'in İzmir'i sevdiğini hatırlatan Hülagü, 21. Yüzyıl bireylerini yetiştiren Bahçeşehir Koleji'nin eğitim kalitesini İzmir'in kuzeyine taşıyacağını vurgulayarak "Yeni kampüsümüzde anaokulundan üniversiteye kadar tüm kademelerimiz bulunacak. Karşıyaka, Çiğli, Menemen ve Aliağa gibi ilçelerde oturan öğrencilerin, Bahçeşehir Koleji çatısı altında Anadolu ve Fen Lisesi’ne yönelik ihtiyacını da yeni açılacak bu kampüsümüzle karşılayacağız. Bu kampüs, Bahçeşehir Koleji'nin Karşıyaka Bölgesindeki ilk Anadolu ve Fen Lisesi’ne de sahip olacak. Kentte ayrıca, Güzelbahçe ve İzmir 50. Yıl kampüslerimiz de de Anadolu Liselerimiz var. Tek Fen Lisesi ise Kuzey Kampüsümüzde olacak. Öğrencilerimiz, aldıkları proje odaklı eğitimi pekiştirme imkanına sahip olacak” dedi.

EĞİTİM DİNAMİKLERİNİ DEĞİŞTİRDİ

Bahçeşehir Koleji, STEM+A, Kişiye Özgü Öğretim Modeli (KÖM), Çift Dilli Eğitim, Kodlama ve Robotik, Master 6 gibi eğitim modelleriyle eğitimin dinamiklerini değiştirdi. Çift dil eğitimle dünya vatandaşlarını yetiştiren Bahçeşehir Koleji'nde öğrenciler, “geleceğin dili” kodlama ile 5 yaşından itibaren tanışıyor. Yeni nesil üretim biçimlerinin doğduğu disiplinler arası çalışma disiplinini erken yaşlarda kazandıran kodlama eğitimi Bahçeşehir Koleji'nde hem atölye çalışmaları hem de derslere entegre şekilde uygulanıyor. Erken Çocuk Eğitiminde kodlama ile başlayan çalışmalar, ilkokul, ortaokul ve lisede robotik çalışmalarıyla devam ediyor. Öğrenciler lego setlerini kullanarak özgün tasarımlar üretiyor, matematik, fen bilgisi, sosyal bilgiler, Türkçe ve İngilizce derslerine entegre projeler geliştiriyorlar. 

10 BİN 500 METREKARE KAPALI ALAN
 
Anadolu Caddesi ile Çanakkale otobanının birleştiği noktada olması nedeniyle kolay ulaşımın sağlandığı, 10 bin 500 metrekare kapalı alana sahip Bahçeşehir Koleji Kuzey Kampüsü’nde,  STEM+A Center ve STEM+A eğitim modeli uygulamaları için hazırlanan laboratuvarların yanı sıra açık ve kapalı spor alanları bulunuyor.  Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi kademelerinden oluşan kampüste 48 derslik bulunuyor. İki bloktan oluşan Kuzey Kampüsü, ayrıca, Bahçeşehir Kolejinin Karşıyaka Bölgesindeki ilk Anadolu ve Fen Lisesi’ne de sahip olacak. 

Bahçeşehir Koleji'nin yeni açılacak kampüsü hakkında bilgi almak ve bursluluk sınavına başvuru yapmak isteyenler Mavişehir’de bulunan Yalı Mahallesi Caher Dudayev Bulvarı 47 numaradaki Bahçeşehir Koleji Bilim Merkezi içerisinde yer alan tanıtım ofisi ile 0 232 400 0 333 numaralı telefondan bilgi alabilir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın