• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://twitter.com/anasiniflari/followers

    Çocukça akademi kare reklam    Reklam Alanı   Reklam Alanı
 Facebook Bağlantısı   Twitter bağlantısı     reklam alanı reklam alanı reklam alanı reklam alanı
Üyelik Girişi
  
Takvim
Site Haritası

Yalova, Çiçek Bahçesine Döndü

Okullar Çiçek Açıyor


YALOVA / Akköy'de başlatılan sonra da Yalova geneline yayılan "Çiçek Kenti Yalova'da Okullar Çiçek Açsın" projesi kapsamında atık malzemelerle güzel çiçek bahçeleri kuruluyor.

Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Çiçek Şehri Yalova'da Okullar Çiçek Açsın" Projesi kapsamında Hayme Hatun Anaokulu öğrencileri velileriyle okullarını çiçeklendirmeye başladı.

Düzenlenen etkinliğe Bakanlık Maarif Müfettişi Kamer Özdemir, İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun, öğretmenler veliler ve öğrenciler katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2023 vizyonunda öğrencileri soran, sorgulayan, doğayı koruyan bireyler olarak yetiştirme hedefi bulunduğunu hatırlatan Ali Tosun, şu ifadelerde bulundu:

"Sene başından itibaren projemizin başlangıcını yaptık. Amacımız çocuklarımıza, doğa sevgisini, her canlıya saygı duymak gerektiğini, onlara yardımcı olarak yaşanabilir bir gelecek tasarlamanın mücadelesini vermektir. Bu noktada emek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Hayme Hatun Anaokulu da öğrenci-veli işbirliği ile çok güzel bir etkinlik oluşturulmuş. Öğrencilerimizi doğaya duyarlı yetiştiren, sorumluluk vererek rol model olmasını sağlayan okul yöneticileri başta olmak üzere öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve özellikle destekleriyle örnek olan velilerimize teşekkür ediyorum."

Veli- öğrenci işbirliğiyle geri dönüşüm saksılarına çocukların neşesini,  çiçeklerin renklerini eklediğini belirten Sınıf Öğretmeni Dilek Sezer ise: "Geri dönüşüm ve öğrencilerdeki sorumluluk duygusunu artırmayı hedefleyen bu projeyle okulumuz renklendi. Öğrenciler yetiştirdikleri çiçeklerle okullarını güzelleştirmeye devam edecekler" diye konuştu.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın