• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://twitter.com/anasiniflari/followers

    Çocukça akademi kare reklam    Reklam Alanı   Reklam Alanı
 Facebook Bağlantısı   Twitter bağlantısı     reklam alanı reklam alanı reklam alanı reklam alanı
Üyelik Girişi
  
Takvim
Site Haritası

Miniklere Kış Okulunda Kodlama Eğitimi

Kodlamayı Öğrendiler

BORNOVA - İZMİR / Ege Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGEÇEM) tarafından düzenlenen “EGEÇEM 2020 Kış Okulu” eğitimleri kapsamında Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde 10- 14 yaş arası çocuklara  “Kodlama Öğreniyorum” eğitimi verildi. Etkinliğe Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Jale İpek, kış okuluna katılan öğrenciler, aileleri ve Eğitim Fakültesi öğrencileri katıldı.

Eğitimi veren Doç. Dr. İpek, “ Üniversitemizde düzenlenen bu eğitimler öğretim üyelerimiz tarafından verilmektedir. Ben de günümüz teknolojisini hem yakalamak hem de çocuklarımızın ilgisini bu yöne çekmek adına kodlama öğreniyorum etkinliği düzenledim. Her öğretim üyemiz kendi alanıyla alakalı eğitimler veriyor. Benim alanım da matematik ve teknoloji olduğundan bu eğitimi verdim” şeklinde konuştu.

Doç. Dr. Jale İpek eğitim hakkında, “Gerçek yaşamda olayların bir sıralanışı var. Yaşam içerisinde olayları nasıl mantıklı bir şekilde sıralıyorsak burada da algoritmik düşence mantığını öğrencilere aşılamak istiyoruz. Onlara kodları yazılmış hazır bir program veriyoruz. Bu program ile öğrencilerden verilen kodları kullanarak çeşitli oyunlar tasarlamalarını istiyoruz” açıklamalarında bulundu.

“Onların mutluluğu bizi de mutlu ediyor”

         “Kodlama Öğreniyorum” eğitimine katılan çocukların problem çözme, analitik ve yaratıcı düşünme becerileri ile doğru karar verme mekanizmalarının geliştiğini söyleyen Doç. Dr. Jale İpek, verilen eğitimlerden kendilerinin ve öğrencilerin çok memnun olduğunu ifade etti. Ayrıca, öğrencilerin yaşamış olduğu tecrübe ve mutluluğun kendilerini de çok mutlu ettiğini belirtti.

“Kodlama Öğreniyorum” etkinliği sonunda EGEÇEM tarafından düzenlenen “EGEÇEM 2020 Kış Okulu’ndaki eğitimlerini tamamlayan öğrencilere “Eğitim Sertifikası” verildi.

KAYNAK : EGE AJANS


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın