• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://twitter.com/anasiniflari/followers

       Reklam Alanı   Reklam Alanı  Reklam Alanı

 Facebook Bağlantısı   Twitter bağlantısı     reklam alanı reklam alanı reklam alanı reklam alanı reklam alanı
Üyelik Girişi
  
Takvim
Site Haritası

Anasınıfları Açıldı

anasiniflari.net yayın hayatına başladı

Anaokulu ve kreşleri tek çatı altında buluşturmayı hedefleyen internet sitesi anasiniflari.net yayın hayatına başladı.

Pilot bölge olarak İzmir’in seçildiği ve ilk etapta İzmir’in okul öncesi eğitim kurumlarına öncelik verilecek olan site hem anaokulları ve kreşler rehberi, hem öğretmenlerin birbirleriyle paylaşım içerisinde olacakları forum hem de anaokulu malzemeleri başta olmak üzere anaokuluna gerekli malzemelerin bulunduğu sektörlerin yer aldığı bir rehber olacak.

SADECE REHBER DEĞİL

Anasiniflari.net sitesinin kurucusu ELAL AJANS sahibi Ali Ölmez, sitenin sadece rehber değil okul öncesi eğitim konusunda başvuru kaynağı olarak da kullanılacağını belirterek “İnternet günümüzde çok önemli bir yer tutuyor. Alışverişlerimizi internetten yapıyoruz. İnternet üzerinden ev alıyor ev satıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın gideceği anaokulu ve kreşleri hakkında da internet üzerinden bilgi alabilmeliyiz” dedi.

İnternet üzerindeki anaokulu rehberlerinin anaokulunun sadece kartvizit bilgilerini verdiğini, anaokulu hakkında yeterli bilginin internet üzerinde olmadığını açıklayan Ölmez, “Bir çok anaokulunun sitesi yok sitesi olan anaokulları ise kendilerini doğal olarak en iyi anaokulu olarak yansıtıyor. Hatta yapılan eleştirileri kendi sitelerine eklemiyorlar. Bu siteye üye olan bir anaokulu hem olumlu hem olumsuz yönleriyle bir bakışta izlenebilecek. Veliler okulla ilgili görüşlerini okulun bulunduğu sayfada yer alan “Yorumlar” kısmından paylaşabilecek. Ayrıca okulla ilgili olarak hakkımızda, Foto Galeri, video, basında biz, müdürün kalemi ve iletişim sayfaları yer alacağından anaokullarının kaydı sanki kendi web siteleriymiş gibi olacak” şeklinde konuştu.

Sitenin çok yönlü olarak kullanılacağını belirten site sahibi, forum sayfalarının da yoğun olarak kullanılacağını açıklayarak sözlerini şöyle bitirdi “Sitenin forum sayfalarından öğretmenler ve veliler paylaşımda bulunacak, okul öncesi eğitim hakkındaki makaleler, çeşitli kanunların ve öğretmenler için gerekli olan planların yer aldığı Dosyalar kısmı ile de site kullanıcıları bilinçlenecek. Okul öncesi ile ilgili siteler var ama bu şekilde kapsamlı olarak hazırlanan tek siteyiz. Şu anda İzmir’deki anaokullarını tanıtıyoruz ama ileride tüm Türkiye’deki anaokulları tanıtacağız. Forum sayfalarımız ve makalelerimiz ise diğer illerimizdeki anaokullarına da hitap ediyor.”


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın