• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://twitter.com/anasiniflari/followers

       Reklam Alanı   Reklam Alanı  Reklam Alanı

 Facebook Bağlantısı   Twitter bağlantısı     reklam alanı reklam alanı reklam alanı reklam alanı reklam alanı
Üyelik Girişi
  
Takvim
Site Haritası

Miniklerden Tam Not

Teneffüs Park Gün SayıyorMURATPAŞA - ANTALYA / Muratpaşa Belediyesi’nin çocukları sınırsız eğlence ve oyun için sokağa çağırdığı, Çaybaşı Mahallesi’nde 16 dönümlük alana kurulan ‘Teneffüs Park’ Cumartesi günü gerçekleştirilecek büyük açılışı öncesi Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Muratpaşa Belediyesi Merkez Kreşi öğrencilerinin denetiminden geçti. Antalya’nın yeni çocuk dünyası Teneffüs Park’ın ilk misafirleri animasyon ekibiyle oyuncakları deneyip gönüllerince eğlendi.

Teneffüs Park, miniklerden tam not alırken Başkan Uysal, alanı tırtıl araçla çocuklarla birlikte gezdi, son çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı, açılış hazırlıklarını son kez gözden geçirdi.

CUMHURİYET MEYDANI’NDAN BAŞLAYACAK

Başkan Uysal, çocukların kapalı alanlarda, jetonlu oyun makineleri, bilgisayar oyunları olmadan da eğlenebilecekleri bir çocuk köyü olarak hayata geçirilen Teneffüs Park’ın açılışının cumartesi günü saat 14.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda şölenle başlayacağını söyledi. Ardından Atatürk Caddesi, tarihi Üç Kapılar ve Işıklar Caddesi boyunca devam edecek kortejin ardından Teneffüs Park’ta buluşacaklarını belirten Başkan Uysal, “Teneffüs Park, şu an aşırı teknoloji kullanımı ve hızlı şehirleşmeden dolayı ortaya çıkan kapalı alan tuzağını çocukların aşabileceği bir park demek. Çocukların kapalı alanlarda, elektronik ekranlara odaklı olarak hayatlarını geçirmeleri sağlıklı değil. Hem ruh sağlıkları, hem psikolojik ve fizyolojik gelişimleri için çok sakıncalı. Ayrıca hayatı anlamaları için de uygun değil. Ona alternatif bir park bu. Kapalı alanımız sadece, işin doğası gereği buz pateni pistimiz. Onun dışında tamamen açık alan ve bu alanda yer alan tırmanma, hoplama, zıplama gibi fiziksel aktiviteyi esas alan, arkeoloji parkımızı için çocuğun içindeki merak duygusunu canlı tutacak, kukla atölyesi, bitki üretim tesisleri gibi çocuklarımızın yaratıcılığını, yenilikçiliğini geliştirebileceği, çocukların çok mutlu olacağı bir oyun alanı.”

SAĞLIKLI YASAKLAR

Teneffüs Park’ta ayrıca biri belediyenin işletmesini yaptığı Turunç Kafe, bir diğeri de buz pateni pistinde olmak üzere iki kafenin yer aldığını kaydeden Başkan Uysal, “Bu yeme içme ünitelerimizin en önemli özelliği boyalı içecek ve fastfood tipi yiyeceklerin bulunmaması. Sağlıklı yasaklar bunlar” dedi.

BÜYÜK PROJE TOPLUMA SAĞLADIĞI YARARLA ÖLÇÜLÜR

 Muratpaşa Belediyesi’nin iştiraki şirket Falez AŞ ile birlikte projelendirdiği Teneffüs Park’ta çocukların hem ruh hem de beden sağlığı için uygun bir ortam oluşturmayı hedeflediklerinin altını çizen Ümit Uysal, “Çocuklar hepimizin için çok değerli. Toplumun geleceği, her şeyimiz. Onlara vereceğimiz sağlıklı alanlar geleceğimize yaptığımız yatırımlardır. Büyük proje illa büyük binayla büyük imalatlara olmaz. Büyük proje topluma büyük yarar sağlayarak olur. Burası böyle bir alandır” diye konuştu.

HABER : HABERANTALYA


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın