• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://twitter.com/anasiniflari/followers

    Çocukça akademi kare reklam    Reklam Alanı   Reklam Alanı
 Facebook Bağlantısı   Twitter bağlantısı     reklam alanı reklam alanı reklam alanı reklam alanı
Üyelik Girişi
  
Takvim
Site Haritası

Çocuklar İçin Kitap

Bu Panel KaçmazÇocuklarına kitap okuma alışkanlığı kazandırmak isteyen anne babalar bu paneli kaçırmayın

KARŞIYAKA - İZMİR / Zamane çocuklarının akıllı telefonlarla, bilgisayarlarla sanal dünyada geçirdikleri sürenin her geçen gün biraz daha artması, kitap okuma alışkanlığı kazanılmasının önünde en büyük engel haline geldi. Kent Sağlık Grubu, anne babaların “çocuğum hiç kitap okumuyor”, “Çocuğuma nasıl kitap okumayı sevdirebilirim” yakınma ve sorularına yanıt bulacakları bir seminer düzenliyor.

“Çocuğun dünyasında kitap” konulu panel, Kent Sağlık Grubu ve Karşıyaka Belediyesi işbirliği ile 29 Mart Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Karşıyaka Belediyesi Konferans Salonu’nda saat 14.00’te başlayacak seminerde çocuk edebiyatının önemli isimlerinden yazar Hüseyin Yurttaş, kitap okumanın okul başarısına etkilerini anlatacak. Yurttaş, emekli bir ilkokul öğretmeni olarak kitap seven çocuklar yetiştirmek için anne babalara deneyimleriyle de ışık tutacak.

Panelde, İzmir Kent Hastanesi Çocuk Nöroloji Uzmanı Dr. Benal Çubuk, “Çocukların zeka gelişiminde kitapların etkileri” konulu bir sunum yapacak. Uzm. Dr. Çubuk, kitapların çocukların bilişsel gelişimini nasıl desteklediğini anlatıp, ebeveynlere yaş gruplarına göre kitap seçimi konusunda uyarılarda bulunacak. Kent Alsancak Tıp Merkezi Çocuk Psikoloji Uzmanı Şebnem Türkdalı Temizocak ise, çocukların psikolojik gelişiminde kitapların etkileri konusunda anne babaları bilgilendirecek. Temizocak, çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanmasında anne babanın rol model olduğuna dikkat çekip, doğru kitap seçimi konusunda önerilerde bulunacak. 

Saat 14.00 - 15.30 arasında gerçekleşecek, her zamanki gibi halka açık ve ücretsiz olan panele, “Çocuğum kitap okusun” diyen tüm anneler ve babalar davet edildi.


WEB SİTENİZ OLSUN İSTER MİSİNİZ ?

Aşağıdaki formu doldurunuz...
5 gün yayında kalacak ücretsiz sitenizi hazırlayınız...
Hazırladığınız deneme sitesinden memnun kalmanız halinde,
Hazırladığınız siteyi bizimle iletişime geçerek aktifleştiriniz.
Site aktifleştirmek için;    info@elalajans.net 

www.sitenizvar.net   /   www.elalajans.net
 info@sitenizvar.net   /   info@elalajans.netYorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın